Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Z dumą informujemy, że Planetarium EC1 otrzymało certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2016 roku. Laur ten przyznała nam Polska Organizacja Turystyczna. Tym samym placówka wchodząca w skład jednostek „EC1 Łódź – Miasta Kultury” w Łodzi znalazła się w elitarnym gronie 10 spośród 232 zgłoszonych atrakcji turystycznych z całego kraju!

Pod kopułą Planetarium EC1

W naszym mieście takimi certyfikatami mogą się pochwalić ulica Piotrkowska, Manufaktura, Festiwal Dialogu Czterech Kultur oraz Light Move Festival. Warto zauważyć, że Planetarium EC1 dołączyło do tego grona po zaledwie roku działalności.

Prowadzony przez Polską Organizację Turystyczną konkurs ma na celu „wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.” (źródło: POT).

W tym roku, wraz z Planetarium EC1 wyróżniono tak renomowane produkty turystyczne, jak „Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo”, „Muzeum Polskiej Piosenki” w Opolu czy „Gdański Teatr Szekspirowski”.