Mikołajkowy koncert jazzowy

W czwartek 5 grudnia zapraszamy Was serdecznie na niezwykły koncert jazzowy pod kopułą Planetarium EC1. Po raz drugi w naszej historii wystąpi Krzemiński Reunion Project, tym razem w szerszym składzie:

Piotr Krzemiński - trąbka, kompozycje; 
Luis Nubiola – saksofon; 
Dariusz Petera - instrumenty klawiszowe; 
Andrzej Zielak – kontrabas; 
Karol Domański – perkusja. 

 

Krzemiński Reunion Project w Planetarium EC1

 

Krzemiński Reunion Project to wynik muzycznego spotkania po latach grupy znakomitych i doświadczonych artystów, którzy od dłuższego czasu z powodzeniem istnieją na scenie jazzowej. 

Piotr Krzemiński, trębacz i kompozytor, wrócił na stałe do Polski trzy lata temu. Znany jest z wirtuozerii, muzykalności i dbałości o wysoki „procent jazzu w jazzie”. Dał się poznać publiczności zarówno na dużych festiwalach jak i kameralnych koncertach: grał z Michel‘em Legrandem, na Jazz Jamboree 2018 oraz Złotej Tarce 2019. Za swoją twórczość i działalność nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana. Jazzowa publiczność docenia szczególnie autorskie projekty Piotra. Energetyczny jazz, ciekawe kompozycje, mnogość emocji w improwizacji oraz świetna atmosfera na koncertach spowodowały, że Piotr Krzemiński znalazł się na liście najbardziej interesujących muzyków jazzowych 2018 roku, otrzymując znaczącą liczbę głosów w dorocznej ankiecie Jazz Forum, w kategorii Nowa Nadzieja - Muzyk.

W Planetarium EC1, w ramach koncertu „Jazz pod gwiazdami”, kwintet wykona kompozycje Piotra Krzemińskiego, którego muzyka inspirowana jest nowoczesnym podejściem do jazzu, podróżami po świecie oraz starym dobrym mainstreamowym jazzowym brzmieniem. Z zespołem gościnnie wystąpi rewelacyjny kubański saksofonista Luis Nubiola, znany łódzkiej publiczności z filmu „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego.

- To opowieść o inspiracjach i doświadczeniach zebranych przez lata, dużo radości płynącej ze wspólnego grania oraz duża dawka dobrego jazzu –  tak o swojej muzyce mówi Piotr Krzemiński. – Projekt w Planetarium EC1 jest niezwykły, ponieważ wizualizacje, które przygotował Michał Kata – mimo że oparte są na stałym scenariuszu, zawierają również element improwizacji, dzięki czemu jest to tak spójne i pełne przekazu widowisko.

⏰ Kiedy: 5 grudnia 2019 r. o godz. 20:00
👉 Gdzie: Planetarium EC1 (wejście od ul. Wojciecha Jerzego Hasa)
🔖 Bilety: w cenie 45 zł za osobę, są dostępne w kasach stacjonarnych oraz online: Kliknij i kup bilet na koncert

Posłuchaj fragmentu kompozycji Piotra Krzemińskiego pt.: „Taniec świetlików”