Astrofotografia - warsztaty z Planetarium EC1

Pierwsza edycja warsztatów została zakończona. Dziękujemy za udział!

Lubisz fotografować Kosmos? A może chcesz się tego nauczyć? Zapraszamy na pierwsze warsztaty astrofotograficzne przygotowane przez Planetarium EC1!

Spotkamy się na żywo, stacjonarnie, w cztery kolejne soboty o godz. 16:00. Pierwsze zajęcia już 20 lutego 2021 r. (zbiórka przy kasie w wejściu głównym do Centrum Nauki i Techniki EC1).

Głównym celem całego cyklu warsztatów jest nauczenie Was od podstaw stosowania metody stackowania (efekty, niekiedy naprawdę rewelacyjne, możecie zobaczyć na przykładowych zdjęciach). Skupiamy się na warunkach amatorskich, ograniczając do minimum nakłady finansowe. Doskonałe efekty można uzyskać także aparatami nieprofesjonalnymi!

Na pierwsze zajęcia warsztatowe poprosimy Was o przyniesienie aparatów fotograficznych, którymi planujecie wykonywać zdjęcia Kosmosu. Omówimy ich ustawienia, bo na trybie automatycznym efekty byłyby słabsze. Jeżeli natomiast już posiadacie zrobione przez siebie zdjęcia obiektów na niebie - miejcie je ze sobą! 
Rozpoczniemy też eksperyment solarigraficzny. Jest to technika negatywowa, której efektem ma być zdjęcie pokazującą wędrówkę Słońca na nieboskłonie. Na ostatnich zajęciach sprawdzimy, jaką fotografię udało nam się wykonać.

 

Zdjęcie zwykłe a stackowane - M42

 

Uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych indywidualnych konsultacji z prowadzącym warsztaty.

Będą też prace domowe. :-)

Leonardo da Vinci - Natura i wynalazekKażdy uczestnik warsztatów otrzyma w prezencie album "Natura i wynalazek", poświęcony konstrukcjom zaprojektowanym przez Leonarda da Vinci wraz z wyjątkowymi rysunkami artysty (który inspirujące go cuda natury analizował właśnie tuszem). To jedyne takie wydawnictwo w języku polskim! Album o wartości 85 zł towarzyszył wystawie, która zwiedziła wiele krajów Europy i którą prezentowaliśmy w Centrum Nauki i Techniki EC1. Jeżeli chcielibyście do niego "zajrzeć", polecamy krótki film na Facebooku.

Zapraszamy do udziału osoby, które ukończyły 15. rok życia. Nie ma górnej granicy wieku. Warsztaty będą odbywać się w specjalnie przygotowanej sali, zwanej Teatrem Eksperymentalnym. Przy okazji uczestnicy odwiedzą zatem przestrzeń, do której na co dzień goście Centrum Nauki i Techniki EC1 nie wchodzą. Koszt udziału w cyklu czterech sobotnich zajęć wynosi 198 zł za osobę. Karnety są dostępne w kasach stacjonarnych oraz online.

| Kliknij i kup karnet na cykl warsztatów |

 

Zdjęcie zwykłe kontra stackowane - Plejady

 

🔹 zajęcia zaczynamy w sobotę 20 lutego 2021 r. o godz. 16:00;
🔹 kolejne odbędą się w następujące po sobie soboty, o tej samej porze;
🔹 wielki finał: 13 marca 2021 r.;
🔹 warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku co najmniej 15 lat;
🔹 technikę stackowania można ćwiczyć na zdjęciach własnych lub dostarczonych przez Planetarium EC1;
🔹 zapewniamy dostęp do sprzętu komputerowego i potrzebnego oprogramowania;
🔹 warsztaty będą odbywały się w mało znanej przestrzeni, zwanej Teatrem Eksperymentalnym Centrum Nauki i Techniki EC1;
🔹 każdy uczestnik otrzyma w prezencie album Leonarda da Vinci "Natura i wynalazek" o wartości 85 zł;
🔹 uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych indywidualnych konsultacji z prowadzącym warsztaty;
🔹 koszt całego cyklu warsztatów wynosi 198 zł za osobę;
🔹 karnety są dostępne w naszych kasach stacjonarnych oraz w sprzedaży internetowej (kliknij i kup karnet na cykl warsztatów)

 


PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA W WYŻSZEJ ROZDZIELCZOŚCI

fot. Krzysztof Rumieniecki

 

Przykład: M42, zdjęcie zwykłe

 

Przykład: M42, zdjęcie stackowane

 

Plejady - zwykłe zdjęcie

 

Plejady - zdjęcie stackowane