Lamaila: taniec wśród gwiazd

Współpraca między placówkami kultury — Teatrem Wielkim w Łodzi i „EC1 Łódź – Miastem Kultury” w Łodzi — rozpoczęła się projektem  „Sfera Muzyki" a dokładniej koncertami Joanny Woś.

10 i 11 grudnia 2016 r. Planetarium EC1 gościło wyjątkowe wydarzenie – koncerty wybitnej polskiej sopranistki Joanny Woś wzbogacone specjalnymi wizualizacjami. Koncerty zainaugurowały nowy projekt artystyczny EC1, który nazwano „Sferą Muzyki”. Oba koncerty zostały całkowicie wyprzedane, dodatkowo dokupiono prawie 30 wejściówek nie gwarantujących miejsc w fotelach. Niedzielny koncert zakończyła owacja na stojąco.

Lamaila: Planetarium EC1 zaprasza do Teatru Wielkiego

W obecnym projekcie astronomowie i prezenterzy Planetarium EC1 wezmą udział w nowym spektaklu teatralnym. A dokładniej: dokonają popularnego i naukowego wprowadzenia do tematyki przedstawienia, którego scenariusz jest z kolei grą wyobraźni. W ten sposób obu bliskim sobie placówkom uda się połączyć różnorodne sfery sztuki i nauki.

Nasze Planetarium chętnie gości wydarzenia artystyczne – czy mowa o pokazach muzycznych, czy też organizując koncerty na żywo, którym towarzyszą animacje prezentowane na kopule najnowocześniejszej tego typu placówki w Polsce.

Jednocześnie podkreślamy, jak wielkim walorem Planetarium EC1 jest jego zespół – pasjonatów astronomii, doświadczonych prezenterów i popularyzatorów wiedzy. To dzięki nim nowoczesna technologia rzeczywiście spełnia swoje zadanie.

Zapraszamy do Teatru Wielkiego!