Poznajmy Słońce

"Poznajmy Słońce" to pierwszy pokaz specjalny Planetarium EC1 z cyklu "Kosmos dla zaawansowanych". Odbędzie się tylko raz: w piątek 19 października o godz. 20:00

Kosmos dla zaawansowanych - logo

Podczas standardowych pokazów nie możemy wyjaśniać bardziej skomplikowanych zagadnień. Publiczność na sali składa się bowiem z ludzi w różnym wieku i o rozmaitym poziomie wiedzy o Kosmosie. Dlatego też uruchamiamy cykl specjalnych pokazów dla zaawansowanych. Każdy z nich odbędzie się tylko raz a zaczniemy od tajemnic Słońca. Wiek uczestników nie jest limitowany, ale ze względu na skomplikowane tematy polecamy ten cykl osobom od 14. roku życia.

Pokaz "Poznajmy Słońce" odpowie na wiele trudnych zagadnień:

- czym jest Słońce?
- jak jest zbudowane?
- historia odkryć związanych ze Słońcem;
- heliosejsmologia;
- obserwacje neutrin słonecznych;
- cykl słoneczny;
- efekt dynama;
- rekoneksja;
- ruchy wewnętrzne.

Bilety są już do nabycia online oraz w kasach stacjonarnych EC1 Łódź i kosztują 19 zł od osoby. Na pokazy z cyklu "Kosmos dla zaawansowanych" nie są stosowane ulgi, rabaty ani obniżki.

Potężna porcja wiedzy, której dotychczas nie przekazywaliśmy jest na wyciągnięcie ręki!

Pokaz jest prowadzony wyłącznie w języku polskim i trwa do 60 minut. 

----------------------------------------------
„Specjalistyczne pokazy w Planetarium EC1, wizualizacje zgodne ze standardami Data2Dome" – zadanie finansowane w ramach umowy 876/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Poznajmy Słońce - pokaz z cyklu "Kosmos dla zaawansowanych"