Sygnał

Planetarium EC1 udostępniliśmy publiczności 8 stycznia 2016 r. Pierwszym pokazem był właśnie "Sygnał", łączący możliwości cyfrowej kopuły z talentem aktorskim dwóch prowadzących, wcielających się na żywo w role sceptyka i entuzjasty pozaziemskich cywilizacji. "Sygnał" pokazaliśmy tylko wtedy, podczas uroczystego weekendu otwarcia.

 

 

Teraz, sześć lat później, z okazji naszych urodzin z radością zapraszamy na zmieniony i odnowiony "Sygnał" raz jeszcze - w święto Trzech Króli 6 stycznia 2022 r. Odbędą się tylko 2 pokazy!

 

Kliknij i kup bilet
na urodzinowy pokaz
- SYGNAŁ -
6 stycznia 2022 r.

 

Sygnał - pokaz na żywo w Planetarium EC1

 

Pokaz porusza temat, który jest jedną z największych zagadek nauki: czy jest życie we Wszechświecie poza Ziemią?
Nie chodzi tylko o życie w postaci mikroorganizmów, ale też o wysoko rozwinięte cywilizacje. Taka możliwość fascynuje ludzkość od setek lat, o czym świadczy chociażby zainteresowanie literaturą science-fiction

Pokaz próbuje odpowiedzieć na pytanie o to, czym jest życie? Jakie są szanse na to, że rozwinęło się gdzieś w odległych układach planetarnych? Sygnalizujemy naszą obecność na Ziemi np. wysyłając wiadomości na sondach kosmicznych. Czy mamy możliwości nawiązania kontaktu z inną cywilizacją, która być może też szuka kosmicznych sąsiadów?

Pokaz na żywo jest dostępny wyłącznie w języku polskim.

 

Kliknij i kup bilet
na urodzinowy pokaz
- SYGNAŁ -
6 stycznia 2022 r.

 

Sygnał - grafika historyczna z 2016 r. zapowiadająca otwarcie Planetarium EC1