Rezerwować czy kupować?

BiletyOtrzymaliśmy sporo pytań — w e-mailach i wiadomościach w serwisach społecznościowych — dotyczących różnic pomiędzy rezerwacjami biletów do Planetarium EC1 a kupowaniem ich online. Oto odpowiedzi na najczęstsze z nich.

Pierwsze kliknięcie to ważny wybór

Na większości podstron internetowych Planetarium EC1, na górze po prawej stronie ekranu, znajdują się dwa przyciski: "KUP BILET" oraz "ZAREZERWUJ". Wybierając jeden z nich z góry określamy całą późniejszą drogę, która nas czeka.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup biletu, musimy za niego zapłacić online w ciągu kilku godzin. Po tym czasie blokada miejsc zostanie skasowana i procedurę trzeba zacząć od nowa.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na rezerwację, trzeba będzie wykupić ją na miejscu, w naszych kasach, co najmniej pół godziny przed pokazem.

Tych dwóch dróg nie można mieszać: rezerwacji nie wykupimy online a przy zakupie biletu nie możemy przeciągnąć płatności do dnia pokazu.

Zalety zakupu biletu

  • Mamy pewność, że zajmiemy dokładnie te miejsca, które wybraliśmy.
  • Nadesłany e-bilet możemy wydrukować i wręczyć w prezencie. Można również po prostu wysłać go e-mailem osobie obdarowywanej.
  • Nie musimy stawiać się pół godziny przed pokazem — wystarczy przyjść 10 minut wcześniej.
  • Omijamy ewentualne kolejki przy kasach.

Prosimy pamiętać o dokładnym i poprawnym wyborze rodzajów kupowanych biletów.

Zalety rezerwacji

  • Jeżeli się rozmyślimy, możemy skasować rezerwację wysyłając takie żądanie na nasz adres e-mail (informacja@ec1lodz.pl).
  • Nie trzeba od razu płacić, zrobimy to przy kasach.
  • Otrzymujemy na pamiątkę bilet z jednym z trzech zdjęć EC1 Łódź - możemy spróbować uzbierać wszystkie trzy wersje. :-)

 

Do zobaczenia pod kopułą Planetarium EC1!