Andromeda i Perseusz

Pod kopułę Planetarium EC1 trafiła kolejna bajka dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Andromeda i Perseusz to jedna z wielu legend nocnego nieba. Niektóre z nich nasi prezenterzy już wcześniej przedstawiali podczas pokazów na żywo przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Teraz zapraszamy na bajkę filmową.

Legendy nocnego nieba: Andromeda i Perseusz

Oto popularna wersja jednego z najbardziej znanych mitów greckich. Pod kopułą Planetarium EC1 opowiemy Wam o losach greckiego herosa Perseusza a także dwóch królewskich rodzin - władców Argos (króla Akrizjosa i jego córki Danae) oraz Etiopii (króla Cefeusza, królowej Kasjopei oraz królewny Andromedy). Nasi Widzowie dowiedzą się także, jaki związek mają greckie mity, w tym te przedstawiane w trakcie pokazu, z gwiazdozbiorami widocznymi na nocnym niebie.

Projekcję poprzedza opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie.

Pokaz jest dostępny wyłącznie w języku polskim.

Dla kogo: pokaz jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi od 5. do 10. roku życia.

Łączny czas trwania pokazu: 45 minut.

Pokaz zawiera film w technologii fulldome wyprodukowany przez Audio Visual Imagineering (Orlando, Florida, USA) w 2010 r.

 


INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE:
Pokaz wspiera nauczyciela w realizacji zadań z podstawy programowej takich jak:

  1. Systematyczne uzupełnianie realizowanych treści wychowawczych o nowe zagadnienia istotne dla rozwoju intelektualnego dziecka, w tym przypadku elementy mitologii starożytnej Grecji oraz elementy astronomii, dostosowane do wieku.
  2. Uczy dzieci odróżniać elementy świata fikcji od realnej rzeczywistości.
  3. Wspieranie samodzielnej dziecięcej eksploracji świata, dobór treści adekwatnych do poziomu rozwoju dziecka, jego możliwości percepcyjnych, wyobrażeń i rozumowania, z poszanowaniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań.
  4. Rozszerza umiejętność posługiwania się pojęciami dotyczącymi zjawisk przyrodniczych o pojęcia astronomiczne takie jak gwiazdozbiór, wschód i zachód Słońca itp.

 

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA (kl. I-III szkoły podstawowej):
Pokaz wspiera nauczyciela w realizacji zadań z podstawy programowej takich jak:

  1. wspomaga wszechstronny rozwój osobowy ucznia przez pogłębianie wiedzy oraz zaspokajanie i rozbudzanie jego naturalnej ciekawości poznawczej. Pokaz wprowadza elementy mitologii greckiej – mit o Perseuszu i Andromedzie – oraz elementy astronomii np. gwiazdozbiór, Droga Mleczna, planeta, gwiazda. 
  2. umożliwianie zaspokojenia potrzeb poznawania kultur innych narodów, w tym krajów Unii Europejskiej, różnorodnych zjawisk przyrodniczych, uwzględniających możliwości percepcji i rozumienia tych zagadnień na danym etapie rozwoju.
  3. umiejętność rozumienia legend.

 

Rezerwacje grupowe dla szkół i przedszkoli: tel. +48 42 600 61 00 wew. 1.

Najbliższe pokazy dla widzów indywidualnych: