Szukamy ludzi z pasją

Wyjątkowa architektura, wartości historyczne, multimedia, które ożywiają zabytkowe wyposażenie elektrowni z początku XX wieku – to istotne walory powstającego Centrum Nauki i Techniki EC1. Ale aby Centrum zaczęło naprawdę żyć, niezbędna jest praca animatorów, którzy poprowadzą naszych gości ścieżkami ekspozycji.

- Przede wszystkim szukamy pasjonatów nauk przyrodniczych, osób zainteresowanych energetyką, fizyką i przedmiotami ścisłymi. Ale równie ważne jest, aby byli to ludzie komunikatywni, zaangażowani i otwarci – mówi Michał Buława, kierujący Działem Ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1. - Wystawy stałe w naszym Centrum zostały starannie zaprojektowane i dbamy o komfort naszych gości. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić pomocy kompetentnej osoby, która wspomoże nas podczas zwiedzania, objaśni zasadę działania eksponatu czy też prezentowane zjawisko fizyczne. Lub po prostu wskaże drogę do strefy wypoczynku. To szczególnie ważne zważywszy, że Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie największą tego typu placówką w Polsce.

W najbliższym czasie EC1 ogłosi nabór dla 40 animatorów w ramach zespołu Centrum Nauki i Techniki EC1.

- Zachęcamy do aplikowania wszystkich chętnych – od studentów, po emerytowanych inżynierów – mówi Michał Buława – ze względu na dużą intensywność pracy placówki możemy swobodnie dzielić wymiar zatrudnienia w taki sposób, aby umożliwić zmiany w trakcie dni roboczych. Dzięki temu z kolei nasza oferta może być atrakcyjna także dla tych, którzy szukają zajęcia w niepełnym wymiarze pracy.

Informacje na temat zatrudnienia są publikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej EC1 Łódź oraz na portalu pracuj.pl. Każde ogłoszenie będzie widoczne przez 30 dni, nabory do CNiT EC1 będą prowadzone etapowo: w październiku i listopadzie 2017 r. Samo Centrum Nauki i Techniki EC1 zostanie otwarte w grudniu 2017 r.

Wystawy stałe (ścieżki edukacyjne) w Centrum Nauki i Techniki EC1:

Przetwarzanie energii
Prezentująca proces przetwarzania energii – multimedialna wystawa wykorzystująca wyposażenie zabytkowej elektrowni z 1929 r.

Rozwój wiedzy i cywilizacji
Zasady przyrody, prawa nauki, związane z nimi wynalazki — wszystko to pozwoliło zbudować cywilizację, w której żyjemy. W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi nie będziemy o tym tylko opowiadać: poznajemy rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami.

Mikroświat — makroświat
Tutaj pokazujemy to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. W Centrum Nauki i Techniki EC1 ujawniamy najwspanialsze tajemnice wszechświata — od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu.