Dostęp do naszych pokazów nie jest ograniczony tylko do grup szkolnych. Uczestnictwo w nich może być również dobrym przerywnikiem w konferencji czy szkoleniu. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt w Europie Środkowo-Wschodniej, Państwa goście spoza Łodzi naprawdę powinni zobaczyć efekty jego pracy.

W naszym repertuarze znajdują się zarówno pokazy związane z astronomią jak i innymi dziedzinami nauki. Szczególnie polecamy świetną podróż po historii ziemskiej fauny. Przy każdym pokazie lub lekcji przewidziany jest czas na rozmowę z prezenterem, który postara się odpowiedzieć na nurtujące widzów pytania.

Pokazy dla szkół planujemy od wtorku do piątku w godzinach 900–1400 (w poniedziałki Planetarium EC1 nie będzie prowadzić prezentacji). Dokładne informacje o zakresie tematycznym oraz godzinach można znaleźć w dziale REPERTUAR. Po godzinie 1400 Planetarium EC1 będzie prezentować pokazy popularnonaukowe.

Na parkingu naziemnym kompleksu EC1 Łódź – Miasto Kultury istnieje możliwość jednoczesnego zaparkowania maksymalnie trzech autokarów. Prosimy o wcześniejszą informację o przyjeździe, tak abyśmy byli w stanie zarezerwować dla Państwa odpowiednią powierzchnię. Dojazd z dworca Łódź Kaliska zapewni bezpośredni autobus komunikacji miejskiej nr 80, szczegółowe informacje o transporcie z tego i pozostałych łódzkich dworców zamieściliśmy w dziale JAK DOJECHAĆ.