Cień osoby trzymającej SaturnaW tygodniu w godzinach porannych Planetarium EC1 organizuje pokazy dla szkół i przedszkoli, mogą jednak z nich korzystać także widzowie indywidualni. Zasadniczo odbywają się one od wtorku do piątku w godzinach 900–1400 a następnie przedstawiamy pokazy popularnonaukowe. Niekiedy ramówka może się zmienić — wszelkie informacje można znaleźć w dziale REPERTUAR. O ile na pokazach szkolnych kładziemy nacisk na realizację założeń programowych związanych z formalną (co nie znaczy, że nudną!) edukacją dzieci i młodzieży, to po południu stajemy się placówką popularnonaukową. Mamy wówczas szersze możliwości doboru tematów, z czego nie omieszkamy skorzystać.

Wieczorami przewidujemy pokazy specjalne — np. koncerty pod kopułą — o których będziemy informować w przeznaczonym do tego dziale.

W soboty i w niedziele zapraszamy na godzinę 1030 na pokazy przeznaczone specjalnie dla dzieci. Od 1200 do wieczora przestawiamy się na rozrywkę i naukę dla osób starszych.

Przygotowujemy specjalną ofertę dla jubilatów i solenizantów — wkrótce będzie można spędzić u nas trochę czasu tylko w gronie swoich urodzinowych czy imieninowych gości. Gdy oferta będzie gotowa, zawiadomimy o tym na naszej stronie internetowej oraz w serwisach społecznościowych.

Na parkingu naziemnym kompleksu EC1 Łódź – Miasto Kultury niekiedy może być dość ciasno, ale już wkrótce, po oddaniu do użytku parkingu podziemnego i dworca Łódź Fabryczna, sytuacja ulegnie znaczącej poprawie. Nieustająco zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej i rowerów (dodatkowe informacje zamieściliśmy w dziale JAK DOJECHAĆ).