Cień osoby trzymającej SaturnaW tygodniu w godzinach porannych Planetarium EC1 organizuje pokazy dla szkół i przedszkoli, mogą jednak z nich korzystać także widzowie indywidualni. Zasadniczo odbywają się one od wtorku do piątku w godzinach 900–1400 a następnie przedstawiamy pokazy popularnonaukowe. Niekiedy ramówka może się zmienić — wszelkie informacje można znaleźć w dziale REPERTUAR. O ile na pokazach szkolnych kładziemy nacisk na realizację założeń programowych związanych z formalną (co nie znaczy, że nudną!) edukacją dzieci i młodzieży, to po południu stajemy się placówką popularnonaukową. Mamy wówczas szersze możliwości doboru tematów, z czego nie omieszkamy skorzystać.

Wieczorami przewidujemy pokazy specjalne — np. koncerty pod kopułą — o których będziemy informować odrębnie.

W soboty i w niedziele zapraszamy na godzinę 1030 na pokazy przeznaczone specjalnie dla dzieci. Od 1200 do wieczora przestawiamy się na rozrywkę i naukę dla osób starszych.

Zapraszamy do skorzystania z oferty urodzinowej w Centrum Nauki i Techniki EC1. Szczegóły można znaleźć w tym miejscu.

Nieustająco zachęcamy naszych gości do korzystania z komunikacji miejskiej i rowerów (dodatkowe informacje zamieściliśmy w dziale ZAPLANUJ WIZYTĘ).