Polacy wygrywają zawody URC 2016!

Legendary Rover TeamZespół studentów z Politechniki Rzeszowskiej obronił zdobyty w zeszłym roku tytuł zwycięzcy University Rover Challenge. Pozostałe polskie ekipy również zajęły bardzo dobre miejsca.

 

W dniach 2-4 czerwca na pustyni obok miasteczka Hanksville w amerykańskim stanie Utah odbyły się półfinały i finał prestiżowych zawodów łazików marsjańskich University Rover Challenge 2016. Do półfinału zakwalifikowało się 28 ekip z 7 państw świata. Do finału zakwalifikowała się połowa z nich, w tym 5 zespołów z Polski.

Zwyciężyła ekipa Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej (powtarzając tym samym swój zeszłoroczny sukces). Pozostałe polskie ekipy wypadły również bardzo dobrze, zajmując 3. (Continuum, Uniwersytet Wrocławski), 5. (Raptors, ŁazikPolitechnika Łódzka), 7. (#next, Politechnika Białostocka), i 10. miejsce (PCz Rover Team, Politechnika Częstochowska).

Łazik grupy Raptors z Politechniki Łódzkiej - piąte miejsce na URC 2016Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nieustająco cieszą nas wyniki studentów Politechniki Łódzkiej (grupa Raptors), którzy w każdych kolejnych zawodach łazików są coraz lepsi i zajmują coraz wyższe miejsca. Przypominamy, że ekipę i łazik zespołu Raptors PŁ można było u nas spotkać w zeszłym roku (3 października 2015) w trakcie cyklu spotkań i pokazów na temat Marsa oraz ostatnich odkryć na jego temat.

Więcej szczegółów o konkursach organizowanych przez The Mars Society można poznać na ich stronie internetowej.