Joanna Woś w Planetarium EC1

Joanna Woś w Planetarium EC1Tylko dwa kameralne koncerty wzbogacone specjalnymi wizualizacjami odbędą się 10 i 11 grudnia 2016 r. w Planetarium EC1. To będzie niesamowite przeżycie, serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów!

Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu wyjątkowego projektu muzycznego pod nazwą „Sfera Muzyki” w najnowocześniejszym planetarium w Polsce. Inaugurację przedsięwzięcia stanowić będą dwa koncerty wybitnej sopranistki, solistki Teatru Wielkiego w Łodzi, pani Joanny Woś.

Zaplanowane na 10 i 11 grudnia 2016 r. koncerty pozwolą połączyć muzykę klasyczną ze specjalnie zaprojektowanymi wizualizacjami na kopule Planetarium EC1.

- Takie wydarzenie gościmy w murach placówki po raz pierwszy – mówi Tomasz Kisiel, szef Planetarium EC1. – Jestem jednak przekonany, że animacje i prezentacje, które opracowaliśmy dla zilustrowania repertuaru podkreślą piękno muzyki. Tym bardziej, że udział pani Joanny Woś gwarantuje wirtuozerską interpretację. Dzięki nowoczesnej technologii projekcji klasyczne kompozycje zabrzmią jak nigdzie indziej!

Podczas koncertu wysłuchamy utworów takich artystów, jak Jan Sebastian Bach, Reinhold Glière, Wojciech Kilar, Heitor Villa Lobos, Siergiej Rachmaninow.

Koncerty odbędą się w dniach:

  • 10.12.2016, godz. 19:00
  • 11.12.2016, godz. 18:00

w Planetarium EC1 w Łodzi, ul. Targowa 1/3 (wejście północne, od strony dworca Łódź Fabryczna).
Bilety w cenie 65 zł za szt. można rezerwować i kupować za pośrednictwem strony www.PlanetariumEC1.pl oraz osobiście w kasach.

 

Joanna Woś
Imponująca lekkość i wyśmienita precyzja pozwala artystce brawurowo wykonywać nawet najtrudniejsze partie koloraturowe bez najmniejszego wysiłku, zachowując przy tym wyjątkowe brzmienie i finezyjny styl bel canto. W jej repertuarze znajdziemy nie tylko partie stricte koloraturowe jak partia Królowej Nocy w "Czarodziejskim flecie" Wolfganga Amadeusza Mozarta, Rozyny w "Cyruliku sewilskim" Gioachina Rossiniego, Olimpii w "Opowieściach Hoffmanna" Jacques’a Offenbacha czy Anny Boleny w operze G. Donizettiego. Bogaty jest również repertuar koncertowy Joanny Woś, obejmujący m.in. „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego i Rossiniego, „Requiem”, „Exultate Jubilate” oraz msze Mozarta, „Mszę cecyliańską” Charles-François Gounoda, „Requiem” Gabriela Fauré, „Carmina burana” Carla Orffa oraz „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego.

W 2008 roku dla Polskiego Radia nagrała z Kevinem Kennerem recital arii z 18-stu oper Księcia Józefa Michała Poniatowskiego. W roku następnym nagrała płytę z Markiem Drewnowskim Pieśni Chopina. W Operze Narodowej w Warszawie zaśpiewała w przedstawieniach premierowych w partiach: Magdy w La Rondine (2003 reż. Marta Domingo), Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie (2006 reż. Achim Freyer) oraz partie tytułowe – Łucja z Lammermoor (2008), Lukrecja Borgia (2009), Orfeusz i Eurydyka (2009) oraz Traviata (2010). W kwietniu 2010 nagrała dla BBC, 3 Symfonię Henryka M. Góreckiego z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną w Royal Festival Hall w Londynie pod dyrekcją Marin Alsop. W styczniu 2011 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu w sposób mistrzowski i wyjątkowy wykreowała postać Marii Stuardy w operze Donizettiego. W marcu 2011 zagrała postać Gildy (Rigoletto – G. Verdi) na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Jej występ w tytułowej roli opery Anna Bolena Donizettiego, podczas Festiwalu Operowego w szwajcarskim Saint Moritz, zebrał entuzjastyczne recenzje. W roku 2012 wcieliła się w postać Adiny podczas premiery „Napoju Miłosnego” w Operze Krakowskiej oraz Violetty w premierze „Traviaty” w Operze Bałtyckiej.

Więcej informacji o artystce: www.JoannaWos.com